امروز : 01 اردیبهشت 1400
نشست مجازی:

«چالش‌های جمعیت و تبیین طرح جوانی جمعیت و تعالی خانواده» برگزار شد

پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی نشست مجازی «چالش‌های جمعیت و تبیین طرح جوانی جمعیت و تعالی خانواده» را با سخنرانی سرکار خانم زهرا آیت اللهی برگزار کرد.

نشست مجازی «چالش‌های جمعیت و تبیین طرح جوانی جمعیت و تعالی خانواده» با سخنرانی سرکار خانم زهرا آیت اللهی و حضور مجازی اساتید گروه معارف اسلامی در پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی برگزار شد.

در این نشست ابتدا سرکار خانم دکتر قوی رئیس مدیر گروه مطالعات سیاسی و انقلاب اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی به بیان ضرورت‌های برگزاری این نشست و تهدیدهای موضوع ‌چالش برانگیز جمعیت ایران پرداخت. سپس خانم آیت اللهی مدیر گروه مطالعات زنان پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی به بیان چالش‌های جمعیتی ایران اسلامی و تبیین طرح جوانی جمعیت و تعالی خانواده پرداخت.

این استاد حوزه و دانشگاه در بیان اهمیت این مسئله گفت: مقام معظم رهبری حدود 80 بار در مورد مسائل افزایش جمعیت و فرزندآوری صحبت کرده‌اند که این خود بیانگر اهمیت این مسئله در نگاه ایشان است. و اساتید جمعیت و خانواده نباید به آن به دید یک درس دو واحدی نگاه کنند بلکه باید تصور کنند آنها مکفل امر خانواده در دانشگاه هستند.

وی در ادامه با اشاره وضعیت جمعیتی ایران در سالهای پس از انقلاب گفت: در سالهای اولیه انقلاب با وجود جنگ و مشکلات آن ما با رشد جمعیت روبرو بودیم این در حالی است که معمولا در جهان، جنگ رشد جمعیت را کاهش می‌دهد و این از الطاف خفیه بوده است.

آیت اللهی از ارائه طرح تشویقی برای حمایت از فرزندآوری خبر داد و در ادامه به بیان زوایای مختلف طرح پرداخت. در پایان این نشست مجازی که سه‌شنبه 19 اسفند برگزار گردید، اساتید گروه معارف اسلامی به طرح سوالات و نقطه نظرات خود پرداختند.

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *