امروز : 01 اردیبهشت 1400
دکتر عبداللهی‌فر(بخش اول):

انتخابات ۱۴۰۰ از نظر تحلیلگران سیاسی یکی از سرنوشت سازترین انتخابات‌های تاریخ خواهد بود

دکتر عبداللهی‌فر در ابتدای نشست مجازی «تحلیلی بر انتخابات 1400» که سه‌شنبه 12 اسفند برگزار گردید با اشاره به حساسیت انتخابات پیش 1400و نقش موثر  اساتید و نیروهای علمی کشور گفت: انتخابات 1400از نظر تحلیلگران سیاسی یکی از سرنوشت سازترین انتخابات‌های تاریخ خواهد بود چرا که دولت سازی باید از اینجا شکل بگیرد، اگر قوای سه‌گانه را مشاهده بفرمایید بستر و انسجام و همگرایی لازم و بایسته برای ایجاد یک تغییر تحولی در مسیر دولت اسلامی را نداریم و در واقع باید چشم انداز بیانیه گام دوم که تمدن اسلامی است را از اینجا شروع کنیم.

وی با اشاره به ویژگی خاص این انتخابات در ایام همگیری بیماری کرونا افزود: آنچه امروزه مردم پس از ۴۰ سال تجربه بدان نیاز دارند، کارآمدی نظام است. جاهایی موفقیت آمیز عمل کرده‌ایم و در یک جاهایی هم مشکلاتی را داریم، و این وظیفه عناصر علمی است که با شناسایی نقاط قوت و ضعف افکار عمومی را روشن کنند تا معاندین و مخالفین به اهداف خود که دل سرد کردن مردم از این نظام است، موفق نشوند.

این استاد دانشگاه با برشمردن معیارهای کارآمدی گفت: کارآمدی سه رکن و مثلثی دارد که باید شکل بگیرد تا یک سیستم، کارآمد شود. در راس این مثلث؛ «ایده» است، و ما این ایدئولوژی مناسب و مکتب بایسته ای که بتواند موتور محرکه این سیستم باشد را با افتخار اسلام انتخاب کرده ایم که اکثریت ملت و نخبگان ما در آن بحثی ندارند و خیلی ها برای دفاع از این ایده حاضرند جان خود را فدا کنند. ضلع بعدی این مثلث «ساختار» است که باید ساختاری را تعریف می کردیم که خروجی آن سیستم کارآمد باشد، و ما ساختار مردم‌سالاری را پذیرفتیم و همه مسئولین باید با رأی مردم انتخاب شوند حال این انتخاب در جاهایی مستقیم و در جاهایی غیرمستقیم است.

عضو بسیج اساتید با اشاره به عوارض دموکراسی غربی در کشورهایی مانند کشور ما افزود: رأی مستقیم به خصوص در بحث ریاست جمهوری سبب بروز مشکلاتی شده که این از عوارض دموکراسی غرب است. مثل نقش تبلیغات، پول، نقش شومن بازی و هوچی‌گری و شارلاتانیزم، رویه‌هایی است که ثابت می‌کند هر کس بتواند در این شو بیشتر تخریب و دهن‌کجی کند و یا بیشتر دروغ بگوید و افکار عمومی مردم را فریب بدهد، موفق‌تر است. و این وظیفه دانشگاه و دانشگاهیان است که باید کمک کند تا ضعف این ساختار اصلاح شود و نه اینکه وقتی رئیس جمهور با رأی مستقیم بالا می‌آید، خودش را در مقابل رئیس اسلام قرار نبیند؛ و این مشکل ساز می‌شود.

وی با اشاره به رکن سوم کارآمدی «کارگزار» گفت: با وجود داشتن ایده مناسب یعنی اسلام و ساختاری خوب،  اگر کارگزاری که باید متناسب با این ساختار و ایده باشد، انتخاب نشود تا سیستم را کارآمد کند، عملا این اتفاق نخواهد افتاد. به همین دلیل آن این است ما در بعضی از عناصر کارآمدی مثل بحث‌های امنیتی و دفاعی و نظامی است و یا در نانوتکنولوژی موفق عمل کرده‌ایم اما در بعضی از مسائل پایین تر و با درجه اهمیت کمتر درجا زده‌ایم. وقتی ما قرار بود در افق سال ۱۴۰۴ قدرت اول منطقه باشیم اما الان در رده ۱۶ هستیم.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور و دولت آینده باید بتواند افق 1۴۰۴ را برای کشور، افق روشنی بکند افزود: اگر هم در ساختار ما مشکلاتی هم وجود دارد، مشکلاتی نیست که مانع کار ما باشد و مشکل عمدتا مشکل کارگزار است اما بعضی‌ها این را وارونه جلوه می‌دهند و متأسفانه در این انتخابات، جریان‌هایی بطور جدی ورود پیدا کردند که نیتشان زیر سوال بردن ساختار است و وقتی از اینها سوال می‌شود که کجای این ساختار مشکل دارد دقیقا آنجاهایی را نشان می‌دهند که نقاط قوت ماست. چون می خواهند ثابت کنند که این سیستم، هیچ نقطه قوتی نداشته است و به قول خودشان نباید هیچ فرد و جوانی که چهل سال عمر دارد، فکر کند که نظام؛ دستاوردی داشته است.

عبداللهی‌فر با اشاره به برخی بهانه‌گیری‌های مخالفین نظام گفت: این افراد اولین نقطه ضعف نظام را قانون اساسی که در آن ولایت فقیه وجود دارد، می دانند و می‌گویند ما نباید ولایت فقیه را قانونی می‌کردیم، قانونی کردن ولایت فقیه سبب شده که ولی فقیه در کشور مادام العمر شود و اخیراً هم مستندسازی کرده‌اند که موروثی شده است. و گهگاهی بحث رفراندوم را مطرح می کنند و در جایی که موقعیت پیدا کردند، صریح به این رکن حمله کرده و گفتند که سوال ما این است که اگر تمام خانم‌ها در این نظام مردمسالاری دینی در خیابان حاضر شوند و همه یک صدا بگویند که ما جمهوری اسلامی می‌خواهیم اما حجاب نمی‌خواهیم، شما که مدعی مردم سالاری هستید جوابتان به این تجمع چیست؟ البته منظورشان از حجاب ولایت فقیه است.

 

 

 

نکته دیگر که آن را هدف قرار داده اند این است که ولی فقیه که مادام العمر است و پاسخگو نیست و یکی از اشتباهات او این است که توان دفاعی کشور را بیش از اندازه و بیش از حد نیاز بالا برده یا جاهایی سرمایه‌گذاری می شود که ما اصلا نیاز نداریم و مقرون به صرفه نیست، هر کاری که می خواهد انجام می دهد و میدان ورود و حضور نظامی ها را حداکثری میکند، ما چقدر نیاز داریم به نیروهای مسلح، و تا آنجا که من اطلاع دارم یکی از مباحثی که حتی در حد شعار، ورود پیدا میکنند بحث ادغام نیروهای مسلح است؛ بحث ادغام سپاه و ارتش است. گفتند اگر در حد شعار هم رئیس جمهور نتواند مطرح کند، اطرافیانش باید به عنوان هدف رسانه ای کنند. در واقع میگویند اینها همه کشور را تصرف میکنند الان ریاست جمهوری را می خواهند بگیرند حالا تصویر یک دولت مقتدر چه زیانی دارد که احساس چنین دولتی در نقش سربازی بخواهد مشکلات مردم را حل کند از لحاظ نظری آنها چه مشکلی پیدا می‌کنند بحثی است که قابل پرداختن به آن هست چون آنها در حلقه های مختلف تحقیقاتی که متاسفانه با هزینه میلیاردی از بیت المال آن را انجام دادند و یکی از خروجی‌های تحقیقات ها این بود که تا زمانی که نظامیان در عرصه سیاست هستند کشور درست نمی شود یکی دیگر هم تعامل گرایی است که خروجی آن را در برجام مشاهده می کنیم نتیجه سالها تحقیقات و هزینه های آن در حلقه‌های مختلف از جمله حلقه نیاوران انجام داده اند که نوع دولت در آنجا، دولت اعتدال تعریف شد. و تأسیس حزب اعتدال برای این بود که رئیس مجمع دستور داد که حالا که به این جمع‌بندی رسیدید حزب اعتدال را باید تاسیس کنید. البته بنده خدا ریاست را نپذیرفت که آن را به یک نفر دست چندم دادند که خیلی هم گل نکرد و البته دولتش بعد از چند دوره، روی کار آمد.

سومین موردی را که هدف قرار دادند و گفتند که مشکل ساختاری دارد مربوط به شورای نگهبان است که در نظارت استصوابی، چرخش نخبگان صورت نمی‌گیرد و چون چرخش نخبگان صورت نمی‌گیرد ما مشکل داریم پس این ساختار باید تغییر کند تا ما بتوانیم سیستم را کارآمد بکنیم خلاصه این که ما وقتی در جمع‌بندی مشکل ناکارآمدی سر کارگزار است که کارگزار را الان باید در اولویت قرار بدهیم و اصلاح کنیم و توانمندش کنیم و نظریه‌پردازی را پایین بیاوریم و بیشتر سرخط کنیم به عنوان قوه مجریه، شاید یکی از اشکالات ساختاری رئیس جمهور این است که نقش رئیس جمهور، رئیس دولت و قوه مجریه است و این نمودار که رئیس جمهوری تشریفاتی داشتیم و نخست وزیری که حذف شد این مشکلات بوجود آمد. یکی دیگر از مشکلات تقابل مجلس با ریاست جمهوری است که حاضر نیست مجلس را در رأس امور بداند و مرتب چالش را ایجاد میکند با نهادهای دیگر، و به تبع آن، با مجمع تشخیص مشکل پیدا می‌کند چون  مجمع تشخیص قانونگذاری میکند و رئیس جمهوری را محدود میکند و غالب رئیس جمهوری ها رغبتی به حضور در مجمع تشخیص را ندارند. و حتی سازمانهای دیگر که رئیس جمهوری رئیس آن جلسه است را شرکت نمی کند چون مصوبات آن جلسات را به ضرر خود می بیند مثل فضای مجازی و شورای اقتصاد و امنیت ملی مخصوصا در جلسه شورای امنیت ملی که الان بحث برجام مطرح است. ایتها پارادوکس هایی است که وجود دارد. ولی به نظر ما اینها مزاحم نیست و مانع پیشرفت نیست. اگر کارگزار شأن خود را شأن تقابلی نبیند و نخواسته باشد که خود را با اول فرد کشور (رهبری) مقایسه کند و مرتب خود را در تقابل با رئیس اسلام و اسلامیت نظام قرار بدهد میتواند از ظرفیت خودش استفاده کند و عمده رئیس جمهورهای ما(بجز رجوی که اصلا قانون اسلامی را قبول نکرد و تحریم کرد) می دانند که وقتی بناست رئیس جمهوری به قانون اسلامی قسم بخورد اعتراف میکنند که اختیارات رئیس جمهوری کافی نیست ولی بعد حرفهای جدید رو می آید. بحثی که راجع به کارآمدی عرض کردم در واقع اولین بحث حساست ساز انتخابات است. ولی چیزهایی وجود دارد که حساسیت را بالا می برد. جمع بندی دلسوزان و وفاداران انقلاب اسلامی این است که در اولین انتخابات چهلم دوم، کارگزار را حداقل باید کارآمد کنیم و شاخصه‌هایی ترتیب بدهیم که بتواند نرم کارآمدی را افزایش بدهد و اگر در بحث ساختار معتقدیم که باید اتفاقی بیفتد با اختلاف در قوا صورت نخواهد گرفت باید همدلی واقعاً دوستانه و یک همگرایی صورت بگیرد. بخصوص بحث پارلمانی که رهبری مطرح کردند خروجی آن جمهوری سوم شد بعدا مشابهه سازی کردند با فرانسه، چون بیشتر تحصیل کرده فرانسه بودند که متأسفانه یا خوشبختانه قانون اساسی ما که ریشه هایی از قانون اساسی فرانسه دارد که جمهوری سوم را مطرح کردند و طبیعی است که جمهوری سوم، جمهوری ششم را تداعی می کند و می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. که الان خود فرانسویان دنبال جمهوری ششم هستند و مشکلاتشان خیلی زیاد است.

دومین بحثی که انتخابات ما را حساس می کند بحث فضای رسانه ای روانی کشور است. یکی از بحث هایی که انتخابات ما را حساس خواهدکرد بحث‌های امنیتی است که عرض می کنم که امنیت طیف‌بندی دارد، اولین جایی که ناامنی بوجود میاورد امنیت روانی است که اگر در این حوزه ناامنی را مشاهده کردید باید زنگ های خطر به صدا در آید. و ما امروز این را می بینیم که مقابل دوربین می گویند که قرار است ما را ترور کنند، کانالی را میگویند مطرح کن به شخصی هم میگویند تو سوال کن بعد خودشان میگویند که ما این خطر را حس میکنیم اتفاقاً مطالبمان را چند جا گذاشته ایم که اگر ترورمان کردند حرفهایمان را بزنیم تا فکر نکنند می توانند صدای ما را خفه کنند. اینها بحث‌های امنیتی را تداعی میکند. که در بحث‌های امنیتی، به عوامل و متغیرهای آن اشاره میکنم .

در بحث فضای رسانه‌ای، مهمترین بحث این است که امروز شیوه حکمرانی عوض شده، این شیوه امروز از کرسی‌های قدرت به داده‌های فضای مجازی تبدیل شده و کسانی امروز دارند برای ما داده تولید می‌کند که نه تنها علقه ای به اسلام و ایدئولوژی ما ندارند حتی حاضر نیستند تنفس ملت ما را ببینند حتی اگر انقلابی و اسلامی نباشند، اصلا کار به ایران و ایرانی ندارند حتی من دیشب متوجه شدم که سرورهای اینها داخل کشور است. یکی از خباثتهای صورت گرفته این است که به آنها اجازه داده شد که سرورهایشان را به داخل بیاورند تا پاسخگو باشند در حالی اینها سرورهایشان را به داخل آورند و پاسخگو هم نیستند نه در مباحث امنیتی و نه دیگر موارد که کار به دادگاه هم کشیده شد. در واقع خیانت بزرگی صورت گرفت، در G5 هم خیانت های خاص خود را دارد آنچه در فضای رسانه اتفاق می افتد متفاوت است با آنچه ما می بینیم یعنی بحث های خطرناک ریشه ای صورت می گیرد. اتفاقاتی که رقم می‌خورد چیزی نیست که رئیس جمهور و دولت آینده و حتی نظام بتواند آنها را جمع کند اینها کار را سخت می کند، امروزه مگر ممکن است گوشی و اینترنت را تحریم کرد، روزگاری مردمی ما داشتیم که وقتی ارتباطات ضعیف بود وقتی که قرار شد تنباکو را حرام کنند حاضر شدند که قلیانها را بشکنند ولی آیا امروز اگر مرجع تقلیدی اینترنت را ممنوع کند یا حتی یک کانالی را، آیا مردم حاضرند گوشی هایشان را کنار بگذارند و یا از آن کانال استفاده نکنند این اتفاق نمی افتد، واقعاً چه اتفاقی افتاده است. اتفاقی که افتاده این است که آنها با تولید داده ها امروز دارند حکومت می‌کنند و ما بیهوده شاید چشم به صندلی های قدرت دل خوش کرده ایم و فکر کردیم که با تصاحب یک صندلی مشکل حل می شود در حالی که مشکل حل نمی شود مگر این که داده تولید کنیم اگر ما افکار عمومی را نتوانیم توسط تریبون داران صالح بدست بیاوریم و ارتباط برقرار کنیم و از رسانه درست استفاده کنیم آن طرف مقابل خواهد بود که اوضاع را در اختیار خواهد گرفت و امروز شما می بینید که فضای مجازی را پر می کنند حتی به ضرر خودشان کار می کنند و خودشان نمی دانند چکار می کنند، اتفاقی که رقم می خورد این است که فضای قبل از کودتای ۲۸ مرداد ۳۲ در مجموع اگر به فضای رسانه‌ای نگاه کنیم این اتفاق به مردم مخابره می شود که وضعیت به گونه ای است که هر اتفاقی بیفتد بدتر از این اتفاق نمی افتاد. خروجی این فضا این است که هر اتفاقی افتاد ملت یا باید کمک کنند به تغییر یا در مقابلش قرار نگیرند.

نکته سوم که انتخابات ما را حساس می کند تاثیرگذاری غرب است، بیگانگان طبق یک قاعده تاثیرگذاری خودشان را بیشتر می کنند که ما هرچه جلوتر می رویم تاثیرگذاری غرب را بیشتر می بینیم البته به دلیل نقض حکمرانی که صورت گرفته و داده ها آن طرف تولید می شود ممکن است بخشی از آن را طبیعی جلوه داده باشند اما امروز فقط این نیست، امروز در فضای محسوس کار را پیش می برند و تاثیرگذاری می کنند، گروسی که وارد ایران شد آمانو نیست. رئیس سازمان انرژی اتمی را وقتی منصوب می کنند تقریبا یک پروسه یک ساله است در حالی که با کشته شدن آمانو، یک ماه و نیم بعد منصوب شد. آمانو یک وامدار دولت آمریکاست ولی او کاملا متفاوت عمل می کند، هفته گذشته که آمد ایران، دولت معاهده ای امضا کرد و مجلس آن انتقام را صورت داد بر خلاف ظاهر، با دست پر رفت و شما پیامدها و فشارهای آنرا می بینید و راحت در این زمین بازی می کند و نقش ایفا می کند و فضا را علیه ما ترتیب می دهد باید این اتفاقات را با هم لینک کرد. آمریکا در دوران بایدن خودش را بالا برده با تغییر سیاست خارجه آمریکا که اولاً نشان داد که این توان را دارد یکی از علت‌هایی که ما به عنوان نظام ورود کردیم و بحث دوربین را ادامه دادیم دلیلش این است که اگر یک شبه از پروتکل خارج می شدیم بعید نبود که چین و روسیه هم به طرف مقابل ما بپیوندند و اتفاق بدی در بازار می افتاد، بازار شب عید ما را حساس می کرد و اتفاقا کسانی دنبال این هستند که بستر مناسب برایشان فراهم شود که تورم را گردن نظام و کسانی که با مقاومت و ایستادگی هستند بیندازند. الان هم ایشان به عنوان نیروی آمریکا نقش آفرینی می کند و هدف آنها اجماع سازی هست که موفق کار می کنند. دوم؛ ائتلاف سازی در منطقه است که دنبال می‌کنند، حضور و نفوذ بزرگ منطقه‌ای ایران را قصد دارند با ائتلاف کاهش بدهند، حتی عراق را برای به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی آماده سازی می کنند و فشارهایی که میبینید عراق را میزنند مثل داعش را که مجددا وارد عراق می کنند برای فشار است چون سوابق بایدن نشان می دهد که اهل درگیری نیست بر خلاف کسانی که فکر می کنند بایدن آدم جنگی است، حداقل در این 4 سال که نیاز دارد مشکلات داخلی آمریکا را با اولویت حل کند، قصد ندارد در سیاست منطقه‌ای ورودی بکند که ذهن خود را درگیر کند اگرچه تبلیغات رسانه‌ای می تواند ذهن مردم آمریکا را مشغول کند این را نیاز دارد ولی وارد پروژه نخواهد شد، بحث یمن را جمع خواهد کرد با بن سلمان برخورد خواهد کرد و یک چهره صلح آمیز از خود نشان خواهد داد و از این راه اتفاقاً با ما مقابله خواهد کرد که ما فکر کنیم که با رفتن ترامپ چهره استکبار عوض شده، و با این اتفاق انضمام بیرونی و عینی تحقق پیدا کند، یکی از اهداف بایدن دائمی کردن محدودیت های هسته ای است که روی این اصرار دارد و این کار را با شیوه های مختلف انجام خواهد داد. 6- 5 امتیاز حاضر است که به ما بدهد که فقط همین را بپذیریم،  برای برخی دولت های غربی و به ویژه آمریکاییها و کشورهایی که ناسیونالیستی برتری طلبانه در حد دنیاست به مردم آمریکا القا شده که شما رهبر دنیا هستید و به خود اجازه میدهند که برای دنیا تصمیم بگیرند و رهبرشان را رهبر دنیا می دانند، موهوم سازی و توهم سازی ضمن این که تکبر و غرور و استکباری ایجاد می کند، اتفاقاتی هم در منطقه و دنیا را با مثلا آزادسازی بخشی از پول‌های خود ما یا مثلاً اگر وام می‌خواهید به صندوق بین المللی سفارش می کنم، کی گفته کره و ژاپن پول شما نباید بدهد،کره، ژاپن و عراق باید پولهای شما را بدهند(پول خود ما است ولی امتیاز به ما میدهد) چند امتیاز از این دست را برای ما آماده کرده و در واقع آن اختلاف که سمت مذاکره برویم یانه را بعضی دامن می زنندو در 3-2 موردی که ورود کرده موفق عمل کرده و کاملا توانسته در رأس قوا اختلاف بوجود بیاورد به نظرمن، بایدن هوشمندانه دارد اختلافات را مدیریت میکند و نباید به اینجا برسیم و در هر صورت ما باید با هم متحد باشیم. آن چیزی که انتخابات ما راحساس کرده این است که ما الان به این جمع‌بندی برسیم که مشکلات ما داخلی است مردم ما می گویندکه ما فهمیدیم کسی از بیرون به ماکمک نمی کند و ما فهمیدیم مشکلات را اگر بخواهیم خود می توانیم برطرف کنیم و اینکه ما الان به این جمع‌بندی رسیده ایم که ریشه مشکلاتمان داخلی و سوءتدبیر است، اما این فضا معلوم نیست تا انتخابات بماند، این فضا و این جمع بیدی را عوض می‌کند و تغییر می دهند. چگونه؟ این که اصرا می کنند که دلار باید 11هزار تومان بشود و مجلس میخواهد درست کند و 17 هزار تومان را مطرح میکند که این وسط بدنام میشود، هزینه اضافه می پردازد برای کارعاقلانه و این کار را باید انجام بدهد تا اتفاقات بدی نیفتد. این هزینه اضافه به خاطر اتفاقات و تولید و خارج کردن بازار از بحران ها است که نگویند اگر میتوانستند دلار را ۱۱هزار تومان بکنند چرا نکردند ما الان کسری بودجه داریم که رقم بسیار بالاست که در افق ۱۴۰۰ واقعاً کار را برای دولت آینده سخت می کند این یکی از میدان های سخت در عرصه اقتصاد است و صحبت از کارآمدی می کنیم ولی یک نوع ریل گذاری میکنیم که هر کس بیاید با مشکل جدی مواجه می شود. دعوت از برخی و تحریک برای نامزدی انتخابات حساب شده است چون خیلی غیرمنطقی است که کسانی فردی را برای حضور در عرصه دعوت کنند از اینها که عسل و خربزه هستند چگونه است که آقای احمدی نژاد بگوید تو بیا من از تو حمایت می کنم و دولت هم را به همان فرد بگوید اینها کسانی هستند که در یک جلسه چندبار با هم دعوا میکنند، اینها حساب شده است که باید تحلیل کرد.

خلاصه این که بایدن، آمریکا، غرب، اسرائیل عربستان می توانند در انتخابات آینده حداکثری تأثیر بگذارند به محض این که کشتی رژیم صهیونیستی دچار مشکل شد؛ من همان لحظه گفتم این را گردن ایران می اندازند واین آغاز یک دوره بی ثبات سازی است.

نکته دیگر که انتخابات ما را حساس کرده و هرچه جلوتر می رویم متاسفانه قاعده میشود جدی تر شدن تقابل جریانهای غیر مذهبی با مذهبی و عجیب تر پیوند اینهاست و این کار را سخت می کند. توضیح اینکه وقتی به این جمع بندی رسیدند که انقلاب مشروطه را به زمین بزنند و نگذارند مشروعه بشود، ۱۹جریان را وارد کشور کردند و با هم لینک کردند تا مشروطه، مشروعه شود نکته این است که این ۱۹ جریان که با هم پیوند خوردند و در مقابل 1 جریان ایستادند و آنها را یکی یکی از صحنه خارج کردند.

شیخ فضل الله گفت اگر حکم من نجف برود تایید میشود سه نفر را انتخاب کرد به عراق بروند (یکی از ۳ نفر پدر سیدحمید روحانی بود) تا آخوندخراسانی را هوشیار کنند، اینها 3 روز نجف بودند جریان نفوذ اجازه ملاقات نداد پس از 3 روز که اجازه ملاقات گرفتند و قرار بود آخوند به تهران بیاید آن موقع کار از کار گذشته بود. گروه های بهایی و روشنفکران و .. با هم لینک شدند. الان هم همان اتفاق میفتد و با هم پیوند خورده اند کسانی که اصلا باورکردنی نیست مثل جنبش عدالتخواه و کسانی که سینه چاک از نظام دفاع می کردند نشریه داشتند آنقدر تند بودند در دفاع از ولایت فقیه که شما باید آنها آرام آرام کنترل می کردی، (ذوب در ولایت) امروز اینها مقابل نظام ایستاده اند. الان احمدی نژاد 20میلیون امضا جمع میکند آیا باورتون میشود برای تحت فشار قراردادن شورای نگهبان است! من با خبر و اطلاع میگویم این نیست. آقای احمدی نژاد در فاز نامزدی و ورود به عرصه انتخابات نیست بلکه در رقابت با اپوزیسیون است. او میداند که غربیها دنبال چی هستند انگلیسی ها چگونه فرقه سازی می کنند، خدا رحمت کند آیت الله مصباح را؛ هنور 2سال از دولت آقای احمدی نژاد نگذشته بود که فرمود من خطر بابیت را حس می کنم خطر نفوذ فرانسوی را ایشان دید چرا جدی نگرفتیم؟ چرا دوباره رأی دادیم؟  فتنه درست کردیم و اتفاقات بعدی  روی آن بار شد، ساده از کنارش گذشتیم امروز متاسفانه به شدت برای ناامنی کردن بحث پیش می آید. از عجایب است که اینها متحد میشوند، 19 گروه الان 40-30 گروه شده اند، خروجی اینها در ائتلاف ها دیده می شود. ما الان در ائتلاف ها حداقل 4 گروه داریم؛ اصلاح طلبان اینها را رنگی کرده اند؛ ائتلاف سرخ (مسلحین)، ائتلاف سیاه (مرتجعین) ، ائتلاف سبز که میگویند بعضی از  اصلاح طلبان، اپوزیسیون شده اند سبز شده و فتنه ای شده اند، یک ائتلاف هم؛ آبی بنفش هستندکه برای کسب قدرت تلاش می‌کنند. ما به صحنه که نگاه می‌کنیم می‌بینیم از این 4 ائتلاف، یک ائتلاف به تغییرطلبان تحول خواه، تغییر کرده که در آن؛ جمهوری خواهان و  مشروطه خواهان، سلطنت و تجزیه طلبان و قومیت گرایان در آن هستند، گروه های پژاک و جندالشیطان فعالانه حضور دارند. اولین چیزی را که دنبال می‌کنندبی ثبات سازی است. بی ثبات سازی را شروع کردند این را به اتفاقات در منطقه لینک کنید. ادعای بنده این است که از ۳ نوع بی ثبات سازی و فتنه ای که در آن دست و پنجه نرم کردیم یک نوع فتنه جدیدی را دنبال می‌کنند یعنی فتنه پیش انتخابات؛ یعنی چیزی که من احساس میکنم احمدی‌نژاد و بخشی از اصلاحات و بخش بیرون از منطقه (ائتلاف تحول خواهان تجزیه طلب) این است که اصلا انتخابات نباید برگزار شود. چگونه می خواهند به این هدف برسند؟ از اینجا که شما مدعی هستید که یک جا موفق بودید و آن مسئله امنیت است که می گویند که اینجا هم دروغ می گویند و موفق نبوده اند. اگر دقت کنید به فضای سیستان و بلوچستان و به خوزستان لینک کنید و نیز به اتفاق کردستان، متوجه میشوید که این حرکت شروع شده و کسانی مثل سید محمد حسینی به عنوان آنارشیست اضافه شده و مثل سلطنت‌طلبان که معمولا دست به اسلحه نمی بردند ولی الان شاخه تندرو آنها اسلحه برداشته اند، کار تروریستی و بمب گذاری می کنند، یا اتفاقات مسائل جدید مثل رهبرسازی برای اهل سنت و آوردن 8 میلیون رأی در مقابل نظام، آنچه آنها به شدت دنبال می کنند و شاید در نامه 37 صفحه ای به آن اشاره شده این است که ما وزنی داریم که اگر آن را در اختیار شما قرار ندهیم به بن بست می‌رسید. ما به عنوان نظام چه موقع با مباحث امنیتی مواجه می شویم و در واقع به این دامن بزنیم  این است که هرچقدر حساسیت انتخابات افزایش پیدا کند برد طرف پیروزی پررنگ می شود و طرف مقابل احساس تحقیر و باخت می کند و این بستر فتنه را شکل می‌دهد. یک سری از ملاحظات که شما در خبر می بینید و من گفتم وحدت صورت میگیرد ولی ملاحظاتی دارد که هنوز این خبر خیلی پخش نشده که آن چیست ولی شما می‌بینید که آقای حجاریان می گوید اگر انتخابات باید مهندسی بشود و شبیه انتخابات دوم ریاست جمهوری (شهید رجایی) بشود همان بلایی سر او خواهد آمد که سر رجایی آمد، خیلی راحت می گوید گلوله بکار می رود. با توجه به مطالبی که گفتم این حرفها کاملا بوی ناامنی می دهد. خیلی راحت می گوید خروجی ریاست جمهوری را ما می زنیم. این خیلی خطرناک است می گویند ما در 88 تجربه نداشتیم آن فتنه بوجود آمد الان تجربه داریم و نمی گذاریم تکرار شود، من می گویم شبیه آن معلوم نیست رخ بدهد، مضافا بر اینکه آن موقع ما کمیته صیانت از آراء را داشتیم، حساس نبودیم آن پیش آمد، جاهایی به رنگ بندی توجه نداشتیم، رنگ بندی خطر امنیتی و علامت امنیتی است. در واقع الان به کلام آنها توجه نداری، عبدی 4 مطلب در روزنامه اعتماد دارد صراحتا میگوید نظام فکر نکند که با تأیید 1نفر اصلاح‌طلب ما فریب می خوریم، حجاریان در مشق نو نوشت قبل از حضرت امام اصلا کسی از فقها واژه ولایت فقیه را بکار نبرده، اصلا دروغی از این بزرگتر! بعد گفت امام این را از افلاطون گرفته، یادداشت او بنام حکیم حاکم افلاطونی است. از این بهتر ولایت فقیه را می شود رد کرد؟ وقتی در تئوری به این حرف و دروغ به این بزرگی بی توجهی و واکنش نشان نمی دهی، در عمل می خواهی چکار کنی؟

پارامتر بسیار مهمی که انتخابات ما را حساس کرد مباحث امنیتی است که بسترش چیده می شود و بعضی از ما دوست داریم خود را به تغافل بزنیم. طیف بندی بی ثبات سازی اینچنین است که ائتلاف تغییرطلبان  یکی بی ثبات سازی و دیگری دلسردسازی است، یعنی به شدت این ناامنی های پراکنده روی دلسرد مردم تأثیر گذاشته، اگر ما کاهش مشارکت داشته باشیم تا مدتی روی این کار خواهند کرد که رهبری هم روی مشارکت حداکثری اشاره داشتند. سومین راهبردشان این است که نزدیکی های انتخابات اگر ببینند می توانند در بین تأییدشدگان، گزینه نزدیک به هدفشان را پیدا کنند با فضای مجازی از 3% به 50% می رسانند (اجماع سازی) و متأسفانه این ثابت شده که بیشتر افکار ما به بیرون است اگر اراده بکنند که بسازند ساخته می شود. دومین  ائتلاف؛ ائتلاف تغییرطلبان ساختاری است، جریانی برای اینکه بخواهد ضعف خود را جبران کند مطرح می کند که ساختار مشکل دارد ولی تغییرطلبان ساختاری جریانی است که داخل کشور است و دنبال ریاست جمهوری نیستند، اینها همان موقع هم نیامده بودند برای ریاست جمهوری و دنبال قدرت داخل نظام هم نبودند اینها هدفی که دارند و دوستان اگر بخواهند مطالعه کنند باید به سراغ عملیات psb  ۱۹۲۷ شروع شد؛ 6 فاز دارد 6 فاز در ایران اجرا شد، در کنفرانسی رئیس سازمان اطلاعاتی فرانسه آن را اجرا کرد، او اعتقاد داشت که ایرانی ها در جنگ جهانی چهارم پیروز شدند و بعد از انقلاب، نگاهش متفاوت شد، انتشاراتی ها را تدبیر می‌کرد خوارزمی را زد، در سال ۵۱ از شاه، مشاوره گرفته سال ۶۱ در آمریکا به ریگان، عملیاتی را تحمیل کرد.(عملیات پشه مالاریا) از کنگره آمریکا برای بنیاد تأسیس 2 مجوز گرفت و آنها را تحت عنوان جعبه علم تأسیس کرد، و در رابطه جعبه علم جمله ای گفت که نتیجه جعبه علم را در ایران، بی ثباتی خواهید دید، و امروز اگر این اتفاقات را می بینید بر می گردد به ریشه هایی که بنیانگذاری کرده اند و امروز نانشان را می برند،2کتاب دیگر معرفی کنم که به دست آوردید؛ کتاب ارتش سری روشنفکران آن  را توضیح داده و کتاب  شوالیه های صلیبی نویسنده هر دو کتاب آقای فضلی نژاد است از انتشارات کیهان؛ یک جاهایی از بحث کاهش در واقع سرمایه اجتماعی کاهش بی اعتمادی این بهره می‌گیرم

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *